Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eldest - stručný děj

10. 2. 2006

Šíří se temnota...

                 přichází beznaděj...

                                     vládne zlo

Eragon s dračicí Safirou právě zachránili vzbouřence před zkázou, kterou jim s pomocí zlovolných sil přichystal král Galbatorix, krutý vládce Království. Teď musí Eragon cestovat do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Čeká jej jedinečná cesta, na níž poznává úžasná místa i lidi. Každý den přináší nové dobrodružství. Ale Eragonovu mysl stále sužuje zmatek a nejistota, komu může věřit. Mezitím jeho bratranec Roran musí vybojovat jinou bitvu doma v Carvahallu - takovou, která dostává Eragona do ještě vážnějšího nebezpečí. Zardousí nakonec králova temná ruka veškerý vzdor? Možná jí neunikne ani Eragon...  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

holky a kluci je tu brisingr!!!!!!

(mamaliti, 18. 12. 2008 21:07)

haj lidi 3 dil se jmenuje brisingr je zatim v anglictine al eunas bude v cestine uz 4.unora bude stat 399kc je to natuty uz se moc tesim

pomoctemi

(mamaliti, 18. 12. 2008 21:02)

ahoj lidi potreboval bych cedet jak se muze zalhat ve starovelem jazyce diky

Moje!

(Rina, 18. 6. 2008 10:08)

A co kdybych řekla,že jsem to napsala já?Liriel je moje!Těžko by to psal Paoliny,ale když myslíte...

to abych věděla

(pako :D asi ;), 19. 5. 2008 17:48)

MOžna jsem debil, ale proč Eldest jmenuje Eldest ?? Eragon - to chápu, typek se jmenuje Eragon ... ale nějak mi ten Eldest uniká :-/

jo abych nezapoměl

(..., 28. 10. 2007 10:37)

ČTĚTE TO ODSPODU !!!

nvm

(..., 28. 10. 2007 10:36)

tyto 2 texty sem našel na jedné stránce, ale nvm co je na tom pravda, i když to zní dost věrohodně....jako by to psal Paoliny

Starý slepec a Ebrethil

(..., 28. 10. 2007 10:35)

Liriel se na starce smutně podívala.
,,Já a jezdec?.... Já nemůžu být ...teda jako Jezdec....Je mi to líto, ale já? Ne... To-to vejce je určené někomu jinému..." Zamířila ke dveřím, ale stařec jí zastavil.
,,Jestli ta dračice uvnitř vejce není určená tobě jsem starý slepec!"
,, Ale...Vy nejste starý. Já jsem jen... bránila se Liriel. Stařec ji však skočil do řeči.
,,Liriel, poslouchej mě. Já vím co vím. Udělal jsem spoustu chyb, ale teď vím, že ten drak patří tobě! Tobě je určen!"
Liriel zavrtěla hlavou:,,Mýlíte se!" Starcovi ztvrdla tvář:,,Já se nemýlím!" ,,Ale....Já prostě nemůžu být Dračí jezdec!"
,,Jsi jím. Tvůj otec byl též...."
,,A-Ale já...Já jsem holka!"
,,Elfka, Liriel jsi elfka!" opravil ji stařec a povolil sevření kolem dívčinýho ramene. Chytil ho když Liriel zastavoval.
,,Já..."
,,Liriel. Nechám tě být. Ale pod podmínkou. Nebudu do tebe pak klást své rozumy. Jen se dotkni toho vejce."
Kiara se smutně podívala na vejce:,,Ale rozumíte mi...Jsem dívka. A i kdybych byla, což ale nebudu, dračí jezdec Eragonovi se nemůžu rovnat...A vůbec se postavit Galbatorixovi!"
,,Liriel. Jen se dotkni toho vejce. Jsi Dračí jezdec. A kdyby jsi náhodou nebyla, ale Ty jsi, budeš jeden z těch kdo zastaví Galbatorixe a obnoví Králoství a Dračí jezdce do jejich původní krásné doby. S tím rozdílem, že Galbatorix už nebude!"
Liriel ho bedlivě poslouchala. Vyděšeně sklopila hlavu.Budiž..."
Na starcově tváři se vykouzlil velký úsměv. Liriel nervózně nadzvedla ruku a dotknula se zelenavého povrchu dračího vejce. Rukou ji projela ostrá bolest a, ač nechtěně, upustila vejce. Stařec ho i přes své staří obratně chytil a zabalil zpět do šátku. Poté chytil její ruku a zvědavě se na ní podíval.
,,Tak?" zeptala se nervózně Liriel a trhla rukou zpět.
Stařec se jí podíval do tváře a zeširoka se usmál.
,,Liriel, Gedwëy Ignasia. Víš co to znamená?"
Liriel nervózně zakroutila hlavou a podívala se na svou dlaň po níž se táhlo znamení.
,,Liriel, Ty jsi jezdec! Tvůj Drak ti to sám řekl!"
Liriel zakroutila hlavou a do očí se ji řinuly slzy:,,Já?...."
Stařec přikývl.
,,Víš...Tady na tomto draku nebo dračici ,nevím, už to tolik nerozeznám, ale myslím ,že je ještě něco zajímavého. Normálně se Gedwëy Ignasia objeví až po doteku draka. Ale tento s tebou chce mervomocně být a přeje si to s celého srdce. Proto máš toto znamení už teď," vysvětlil jí a podal dračí vejce zpět do rukou. Liriel pocítila slabé svrbění a lehké šimrání, ale bylo jí to velmi příjemné.
Stařec pokynul rukou: ,,A teď má milá Edoc' sil. Dnes přespíš tu. Kdyby se náhodou objevily vojáci budu tebe a tvého Draka moc včas ochránit. A doufám, že už si večeřela. Nic moc nemám..."
Liriel přikývla a ještě trochu vyděšeně se rozloučila se starcem. Stařec odešel a ona si ustala na kupce sena, která stála poblíž a vzala si sebou vejce. Pevně jej objala a usnula.

Ze spánku ji probudil ječivý výkřik...

Tajemství

(..., 28. 10. 2007 10:34)

.... A od té doby moc Galbatorixe značně slábne, dokončil stařec vypravování. Lidé se od ohně začali rozcházet jen Liriel si počkala a odvedla starce stranou.
,,Proč lžeš?" vyjela na něho.
Stařec se na ní usmál:,,Lidé potřebují naději."
To ano,ale ne falešnou! rozběsnila se Liriel.
Proč si vůbec myslíš,že lžu? zeptal se stařec. Liriel sklopila oči.
Netvrdím, že lžeš to všechno o Eragonovi. Možná jel do Gil'eadu, ale o Galbatorixovi prosím nelži. Jeho moc neslábne. Ty to dobře víš. Dalo by se říct, že sílí ně? Pořád chce zabít Eragona a na to nemůže být slabý. Stařec přikývl.Jsi velmi chytrá. Kölik ti Liriel vlastně je? Liriel nadzvedla obočí.
Sedmnáct...To ale snad víte?
,,Chtěl jsem se o tom pouze přesvědčit. Liriel, chtěl bych ti něco dát. A nebude to malé. Má to u sebe déle, než-li ty jsi se narodila. A ona věc je určená pro tebe. Pojď se mnou..." Stařec mluvil velmi záhadně. Ale Liriel ho poslechla a vydala se za ním.
,,Víte moc dobře, že já nic nechci.A navíc, ta věc není určená pro mě. Já to vím! Jsem jen chudá holka z Kuasty. Nic víc.
Nebylo ji vůbec jasné. Proř ji chce stařec něco dát. Měla pravdu. Byla jen chudá dívka z Kuasty. Sice chudá, ale zato velice krásná. Měla dlouhé jemně vlnité černé vlasy a oříškové oči. Byla štíhlá. Měla lehce sešikmené obočí a jiné věci, kterými působila cizokrajně. Byla však jednoznačne přesvědčená, že je dívka z Alegaësie. Stařec ji zavedl k malému dřevěnému domku a zavedl ji do chléva k prasatům.
Liriel se nervózně rozhlížela.
Co- co tu jako je? Zeptala se rozpačitě. stařec se zlehka usmál a vytáhl zpod jednoho prasete podivnou kulatou věc zaváznaou v šátku.
,,Než ti to dám, chci, aby jsi věděla, že nejsi dívka."
Cože?" vyjekla Liriel. Na starcově čele se objevila vráska pobavení.Liriel. Ty jsi elfka!
,,Nemůžu být elfka! Vždyť žiju jen tady. Nemám špičaté uši....
,,Liriel, přerušil ji stařec, ,,Nezáleží jen na špičatých uších. Tvá matka. A musím říct,že má mezi elfy vysokou moc, nechala tvou sestru, aby tě uložila sem a pověřila mě úkolem, abych ti týden po tvých sedmnáctinách dal tvůj dar. Jsi utajená elfka. Ale jakmile se setkáš s elfem tvé elfské rysi vyjdou najevo.
Liriel. Musím ti říci, že jsi další spása Alagaësie před Galbatorixem, a proto ti dávám tohle!"
Stařec podal vyděšené Liriel to co drřel v ruce. Liriel to nervózně rozbalila a do jejích rukou vypadlo zelené dračí vejce.
,,A-ale,"koktala.
Stařec se znova usmál.Ano Liriel. Jsi další dračí jezdec. A jediná Dračí jezdkyně v dějinách...
,,Ale to Galbatorixovo vejce..." koktala Liriel.
,,Je falešné. doplnil ji stařec.Což znamená, že už žádné nemá. A poslední dračí vejce, se skrývá pod kořeny stromu Meona. Je to vejce v němž je ukryta dračice.
Liriel. Spoj se s Eragonem a zabijte Galbatorixe!

Kto vie???

(Angela, 1. 4. 2007 16:24)

Možno bol Eragonov otec Morzan a Murtagh je jeho brat kto vie???????

Možno vás poteším a možno nie

(Arya, 26. 3. 2007 20:08)

Keď som asi pred pár dňami hľadala niečo o Empire našla som niečo čo ma prekvapilo.Bol tam kúsok článku, písalo sa tam zhruba to že Eragon sedel na čistinke Arya sedela vedľa neho.Potom zrazu odbehla a šla k jazeru ktoré ležalo vedľa nich.Šla sa okúpať a zavolala na Eragona nech ide s ňou ako sa tak kúpali Arya ošpliechala Eragona a začali sa špliechať a ponárať Arya sa ponorila a dlho sa nevynárala potom sa zrazu vynorila pred eragom a poboskala ho a znovu sa ponorila.Keď sa vynorila druhý krát Eragon ju chytil okolo pásu a vášnivo ju poboskal.Potom neskôr: Eragon šiel po boku Arye do boja,Keď bojovali niekto vystrelil šíp a zasiahol Arye srdce, Eragon vedel že tá rana je smrteľná pred tým než zomrela ju ešte raz naposledy pobozkal.

co dál

(krtek, 15. 3. 2007 17:25)

je jasné že otec eragona je brom , podle barvy draka a básničky vod blagdena , a jezdec možná bude arya , vanir nebo roran a já si myslím že eragon s roranem poletí jou do helfrindu a tam bude poslední vejce a islandazí zemře

co dál

(krtek, 15. 3. 2007 17:25)

je jasné že otec eragona je brom , podle barvy draka a básničky vod blagdena , a jezdec možná bude arya , vanir nebo roran a já si myslím že eragon s roranem poletí jou do helfrindu a tam bude poslední vejce a islandazí zemře

Fůůůůůj S filmem do konteineru!!!!!

(Blázen, 12. 3. 2007 10:14)

Tak větší propadák jsem v životš neviděla! To už je lepší ta naše česká krávovina! Estli někdo chce prodrbat, jak ten film podělali napište mi na
Totalni.blazen.com@seznam.cz

Pro všechny závisláky!

(Terezka, 20. 2. 2007 18:38)

Nebojte,nejste v tom sami!!!Do Eragona a Eldesta jsem se přímo zbláznila,obě knihy jsem měla přečtený za 2 dny,i když jsem při tom nevnímala nic jinýho...Jestli Paoliny konečně nevydá Empire,asi umřu...Jestli jste na tom někdo stejně,napište prosím na e-mail:terinecka.11@seznam.cz

Co asi bude dál???

(Terezka, 20. 2. 2007 18:32)

Zrovna jsem dočetla Eldest.Je to skvělá kniha,ale asi nevydržím čekat,než Paoliny dopíše Empire.Nevíte náhodou někdo podrobnosti o třetím dílu?Ještě k Eldestovi-dost mě zdrtilo,že Galbatorix donutil přísahat Murtagha ve starověkém jazyce,že mu bude sloužit.Myslím si,že se na konci obětuje pro Eragona a zemře.Co se týče třetího vejce,nejspíš se drak vylíhne pro Aryu nebo Rorana.Nejspíš nezbývá než čekat,až Paoliny vydá poslední knihu...

Arya a jezdec???

(Adlas, 19. 2. 2007 17:49)

No, zaprvé ženy-jezdkyně přece nikdy nebyly, a pak, jak by se asi k tomu zelenému vejci dostala? Možná bude jezdec zeleného draka úplně nová postava :-)

....

(Weru, 16. 2. 2007 11:14)

Zrovna jsem dočetla Eldesta ...supr... akorát nevím jak vydržím čekat celý 2 roky na Empire...já jsem si o něm našla jen to že bude zelený a že na něm bude drak z posledního vejce taky zelený a bude se dívat do leva...nic vím jsem zatím nenašla ...

Kniha

(Luboš, 15. 2. 2007 13:39)

taky píšu fanatsy knihu, psal jsem už fragmentu o možnosti vydání

Empire

(Honza, 12. 2. 2007 12:21)

Eldest byl dobrej ale nikde na webu nemůžu najít nic o 3.dílu. Jediný co vim je že se asi bude jmenovat Empire.Kdyby někdo něco zjistil tak at to sem napíše:

to Milan

(VeryAngryGirl, 24. 1. 2007 18:18)

No to teda doufám taky.. Hlavně to obětování se Murtagha pro Eragona Ťulpase(nevim proč, ale ve filmu mi ten výraz Eda Speleerse připadá skoro všude jakoby trotlovsky:) a i to chování je úplně jiný, než v knize, tam se totiž ještě chová jakžtakž). Ještě aby Murtagh zemřel- ten nejprďáčtější hrdina.. To ať se radši obětuje Eragon pro Murtagha a zachrání ho, načež ho pak Murtagh pomstí.:)
Sice tušim, že tak to asi nebude, ale nechci, aby Murtagh umřel..:( Nemůžou jednoduše přežít oba..?:)

Proč myslíš, že se drak vylíhne Arye? Nekterý lidi si myslej, že se vylíhne Roranovi- i když to si taky víc myslim, že se drak vylíhne spíš než Roranovi Arye... Ale těžko říct, co se Paolinimu vyvrbi(lo) v hlavě za nápad. :)