Co zatím víme

15. 12. 2005

• Fox 2000 koupila práva na film.
  • Peter Buchman byl najat jako scénarista. Buchman napsal například scénář pro Jurský Park III
  • Christopher se nechal slyšet, že bude hrát setnutého v bitvě o Farthen Dûr
  • Režisérem bude Stefen Fangmeier, také se podílel na natáčení Jurského parku např. Řady nešťastných příhod.
  • Pomocným režisérem bude Bogi Móricz, podílel se na tvorbě filmů jako Underworld, Sniper II, Velvet Side of Hell, a Copying Beethoven.
  • Vizuální efekty obstará Karen Murphy, viceprezidentka společnosti 20th Century Fox, pomáhala s vizuálními efekty u filmů, jako je Taxi I (2004), Harry Potter a Kámen mudrců (2001), Matrix (1999), Titanic (1997).
  • Producenty budou John Davis a Wyck Godfrey.
  • IMDB (http://www.imdb.com/) oznámilo, že Patrick Tatopoulos podepsal smlouvu na návrh draka pro film Eragon, který má přijít do kin v červnu roku 2006. Patrick Tatopoulos je známý díky své práci na filmech, jako jsou Den nezávislosti, Patriot, Underworld, Van Helsing a Já Robot.
  • Zatím se konají přípravy na natáčení, které by mělo začít v Maďarsku někdy v polovině července tohoto roku. V USA by se měl film dostat na plátno 16. června 2006.
  • ComingSoon.net nedávno obdrželo od Moziplussz.hu, maďarské filmové webové stránky, informace o lokacích, kde se bude natáčet Eragon. Natáčení bude zahájeno v druhé polovině července v Matfilm Studiu ve Fótu (poblíž Budapeště). Dinotopia: The Series, A Christmas Carol: The Musical a Copying Beethoven (coming this year) je jen pár filmů, které byly natočeny v Mafilm Fót Studios. Eragon bude také natáčen v Ság Hill, který se nachází na západě Maďarska. Scény s vesnicemi, vodopády a podobnými objekty se budou odehrávat tam.
  • Tamás Kertész by měl obstarat casting vedlejších postav.
  • Mindy Marin obstará hlavní casting.
  • Kinga Baranyai koupí a obstará zvláštní efekty.
  • Carlo Poggioli se postará o kostýmy.